Millet İyi Ders Verdi

Millet İyi Ders Verdi

Aylar öncesinden yayınlanmaya başlayan tarihi anlatan bir dizi olan Muhteşem Yüzyıl Kösem daha yayınlanmadan önce çok eleştiriler vardı sosyal medyada ve özellikle twitter da popüler hale gelmişti herkes tarafından ecdadımız yanlış gösteriliyor diye hakaret ediliyordu, ben bunu tarihine ecdadına büyük sevgi gösterenlerin abarttığını düşünüyordum ve diziyi merakla izlemeye anlamaya çalışıyordum.

Diziyi izlerken oyunculardaki o ruh o roldeki kişinin kalitesi bunun canlanmasını pek göremedim ve tarihi bir dizinin her şeyine dikkat edilip özenle oynanması gereken o rolü daha da alçak seviyelerde gördüm, izledikçe o eleştirenlere hak payı veriyordum. Çünkü gerçekten de ecdadımızı övmek yerine yada doğru anlatmak yerine ecdadımızı nasıl yerin dibine sokarız çabasına girilmiş ve bu insanlar tarafından(haklı olarak)bir tepki koyulmuştur.

Çünkü dünyanın hiçbir ülkesinde hiçbir millet kendi tarihini bu kadar alçakça kötü göstermez hatta olmayan tarihlerini süsleyip dünyaya tanıtırlar biz kendi tarihimizi nasıl yerle bir ederiz diye uğraşmaya koyulmuşuz, asıl bizim muhteşem övgü dolu tarihimizi yerle bir edip çiğnememiz TARİH i bir rezilliktir. Tabi ki insanlar da tarihimizi kötü anlatması düşüncesi olduğu için izlenmedi, sosyal medyada bir kampanya gördüm “Beren Saat oynatılmasın” “O oynarsa izlemeyiz” ve benzeri cümleler altında sosyal medya da boykot yapılmıştı insanların ar damarı olan Vatan meselesine düşkünlüğü bir daha ortadaydı.

Beren Saat in oynamasının istenmeme sebebi teröre destek verdiği içindi, milletimiz de bu konuda hassas davranarak ders verdi dizi ilk başlarda baya bir reklam yaptı her yerde filmin afişi asılıydı, hiç ilgisi olmayan bile, dizinin ilk bölümünü izler düşüncesi hakimdi. Diziye karşı olmak ayrı bir şey milletimizin ar damarı olan terör konusu farklı bir şeydi. Dizi ilk bölümünü yayınladı ve o “muhteşem” “harika” denilen dizi reyting de 9. Sırada yer aldı milletimiz daha ilk bölümde dersini vermişti dizinin izlenmeyeceği çoktan belliydi ve bugün okuduğum haberle Dizinin final yapma kararı aldığını gördüm. Bu olay da bütün sanatçılara ders niteliğinde bir cevap oldu bu millete karşı gelirlerse ne olacağını gördüler ve ona göre davranmaya başladılar. Millet hizaya soktu.

Kalın sağlıcakla.     Facebook'da Beğen